Innowacyjne rozwiązanie. Czy to pomysł Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Brzozowie – jednocześnie pracownika PGK Brzozów – Pana Krzysztofa Bednarczyk?

Published by on

Nowoczesne rozwiązania na skalę światową polegające na tym, że aby zaoszczędzić 50 mln zł na budowie oczyszczalni ścieków w Brzozowie Jakla Wielka można przywożone beczkowozem ścieki rozładować bezpośrednio do rzeki Stobnica w Brzozowie. Wykorzystując nieobecność właściciela nieruchomości, z której dokonywano rozładunku. Podobne rozwiązania zostały wykonane w przypadku składowania brudnego i bardzo zanieczyszczonego śniegu z ulic Brzozowa. Składowano go wzdłuż koryta rzeki Stobnica w Brzozowie obok PGK Brzozów. W dniu 10-03-2021 postanowiono złożony śnieg utylizować poprzez zepchnięcie go do rzeki Stobnica. Pomysł zasługuje na nagrodę Nobla.

– Nagranie z kamery 1
– Nagranie z kamery 1 (przybliżone)
– Nagranie z kamery 2

Poniżej zamieszczamy stopklatki z zapisu z kamer, gdzie widać, jak PGK składuje brudny śnieg przywieziony z terenów całej gminy nad samą rzeką i na terenie gminnego placu targowego. Śnieg ten jest zanieczyszczony metalami ciężkimi, unosem wtórnym, olejami itp., co widać po jego barwie i tym, co z niego zostało po roztopieniu się. Składowanie takiego śniegu zagraża zdrowiu ludzi przebywającym na terenie gminnego placu targowego oraz grozi skażeniem jego terenu, terenów sąsiadujących i wód rzeki.

Categories: Bez kategorii

1 komentarz

Name · 30 marca 2021 at 13:15

A gdzie śnieg z posesji Pana P……. A…. – też poszedł na brzegi Stobnicy !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.